четвер, 14 вересня 2017 р.

Книга — джерело знань




Книга — найцінніший скарб людського роду. Її історія сягає в сиву давнину і нараховує не одне тисячоліття.
Як відомо, серед древньої писемності була книга написана пророком Єнохом, який живим був взятий на небо. Серед найдавніших пам’яток писемності шумерська, вавилонська, єгипетська та інші. На протязі 15 століть писалися книги Біблії.
До всіх нас дійшли історичні відомості про знамениту Александрійську бібліотеку. До речі саме для неї ще у ІІІ століття до Різдва Христового зроблений переклад книг Ветхого Завіту з єврейської на грецьку мови. З часів виникнення християнства почали формуватися древні кодекси Святого Письма Новозавітної епохи.
Крім книг Нового Завіту інтенсивно розвивалася величезна християнська писемність, авторами яких були апостоли, мужі апостольські, апологети І-ІІІ ст. нової ери.
Протоієрей Василій Ігнат є виходцем з династії священнослужителів. Нині покійний батько отця Василі ще з середини ХХ століття зібрав чимало книг церковної писемності. Серед яких були стародруки. Все це перейшло у спадок сину. Вже 35 рік, як він прийняв сан священника і за весь час свого свідомого життя, починаючи ще з шкільної парти зібрав, чималу церковну бібліотек, яка є однією з кращих в нашому краї.
Для неї спеціально добудовано велике приміщення, в якому підтримується температурний режим, щоб зберігати стародруки.
Книги в бібліотеці отця Василія розкладені на полицях по розділах. Серед них:
     Антична література. Рання християнська. Богословська. Біблеїстика. Святототецька.
     Церковно-історична. Проповідницька
     З історії католицизму і Західних деномінацій.
     Літургічна. Сектознавська. Краєзнавство.
     Твори істориків України та древньої Русі та історично-художня
Є чимало книг філософської тематики. Чимало зібрано книг з культури, іконопису та енциклопедії. Дуже цікаве видання — журнал «Путь» (61 книга, які входили в Парижі під видавництвом Н. А. Бердяєва в 1925-1940 роках. Це зібрання включає в собі публікації 110 авторів, які були виселені з Радянського Союзу в 1922 році. Хороші зібрання з церковної періодики — журнали Московської Патріархії — «Православний вісник», «Православні монастирі», «Вісник прес-служби УПЦ» та підшивки низки церковних газет. Ще навчаючись в духовних закладах, Отець Василій зробив рукописи церковних дисциплін, які викладаються в семінарії та академії.
Книги з бібліотеки отця Василія використовуються в пастирській і просвітницькій діяльності, де студенти духовних навчальних закладів мають можливість користуватися при написанні різних церковних творів. Не можна оминути і стародруки бібліотеки, а їх чимало, яким минуло більше століття.
Незважаючи на науково-технічний прогрес і в зв’язку з появою бібліотек в інтернеті — майбутнє залишається за книгою. Бо книга — найбільш надійний і доступний носій інформації. В той час, коли книги в інтернеті недовговічні.
Зібрана також картинна галерея художників Іршавщини, яка носить релігійний характер.
Отець Василій Ігнат служить священником в м. Іршаві понад 27 років. Він свято виконує своє покликання. Є справжнім пастирем і проповідником Божого слова, православної віри, добра, злагоди, любові серед парафіян. За що користується великим авторитетом серед них. До нього звертаються люди з своїми бідами, неприємностями в житті, побуті, на роботі. Він кожного уважно вислухає, дасть пораду, заспокоїть, молиться за своїх вірників.
Крім основних обов’язків отець Василій виконує громадську роботу. Є проректором Мукачівського духовного училища, викладає богословсько-історичні предмети, а також є головою відділів місіонерського та в справах сім’ї. Відроджує православні храми в районі. Є представником громадської ради при райдержадміністрації. Під його керівництвом в інтернеті виходять інтернет-видання «Іршава православна» та «Православна наука». Створив духовно-просвітницький центр, до якого входить бібліотека, стародруки та картинна галерея. Часто приймає делегації гостей не тільки з України, але і з-за кордону.
Вся ця робота спрямована на утвердження віри Христової, Слова Божого, любові до Бога та ближнього. Бібліотека отця Василія є справжнім скарбом, джерелом, з якого черпаються знання духовних цінностей.

Михайло Ломага

Немає коментарів:

Дописати коментар