Церковні новини

Церковні новини православного світу
 
Оновлення великої Лаврської Церкви
    3 січня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив освячення оновленого Успенського собору Святої Успенської Києво-Печерської Лаври, а потім ― Літургію в ньому. Його Блаженству співслужили сонм ієрархів та священнослужителів.
       Успенський собор, головний храм Києво-Печерської Лаври був побудований у 1073-1078 р.р. Кілька разів реконструйований, майже повністю знищений вибухом 3 листопада 1941 р., відновлений у 1998-2000 р.р. і освячений Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром 24 серпня 2000 р. Протягом кількох останніх років зусиллями Святої Успенської Києво-Печерської Лаври та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в соборі проводилися роботи з відтворення розпису та оздоблення інтер’єрів.
              

Обрано нового Патріарха Антіохійської Православної Церкви
       Митрополит Іоанн (Язиги) став 158-м Патріархом Антіохійським ,повідомляє портал "Православ’я і світ". На даній кафедрі митрополит Іоанн змінив патріарха Ігнатія ІV (Хазіма), який помер 5 грудня 2012 у Бейруті на 92-му році життя.
      Патріарх Антіохійський Іоанн Х народився в 1955 р. у Сирії. В 1978 р. закінчив Баламандську духовну семінарію, а в 1983 р. ― богословський факультет Фессалонікійського університету. 24 січня 1995 р. був висвячений на вікарного єпископа Аль-Хоснського (Пірзького). Довгий період був викладачем літургіки Баламандської семінарії , а згодом і її ректором.
      17 червня 2008 р. був обраний митрополитом Західним - і Центрально-Європейським.
 

Грузинський Патріарх Ілія ІІ закликав молодь займатися наукою
      Католикос-Патріарх Грузинської Православної Церкви Ілія ІІ у своєму слові після закінчення богослужіння 2 грудня закликав молоде покоління країни дружити з книгою і займатися наукою. За словами Предстоятеля Церкви, грузинські монастирі завжди вирізнялися не тільки духовною діяльністю, але й великими науковими справами. Ситуація в світі нагадує про необхідність просувати саме наукові знання. Сьогодні ми живемо у складний період. Ці складнощі охопили весь світ. Люди стали більш приземленими і матеріальними. Молоде покоління або зовсім не хоче вчитися, або набуває таку професію, яка може принести тільки матеріальний статок.
      Ілія ІІ зауважив, що якщо в Грузії наука "впаде", то впаде і сам грузинський народ, оскільки наука ― це та сила, на яку опирається нація і Церква.
      Закликаючи молодь дружити з книгою, Патріарх зазначив, що той, хто вірує, є рабом Божим, а той, хто вірує і знає, ― Його другом.


 У Гонконгу відзначили 300-річчя православної місії в Китаї
       "Ми відзначаємо річницю указу китайського імператора Кансі від 1712р., завдяки якому в Пекіні офіційно могла почати свою діяльність Російська духовна місія. На неї одночасно покладалися і дипломатичні функції" ― розповів настоятель парафії на честь апостолів Петра і Павла протоієрей Діонісій Подзняєв.
        Святкові заходи, зокрема Божественна літургія у Петро-Павлівському храмі Гонконгу, стали можливими завдяки зусиллям інституту китайсько-християнських відносин, Китайського університету Гонконгу та місцевого православного братства.
        Літургію очолив єпископ Бікінський Єфрем, перший проректор Хабаровської духовної семінарії. Сьогодні існує вкрай мало матеріалів китайською мовою про Православ’я. Але за 2012 р. було перекладено й надруковано п’ять книг.
       Нині в Китаї діє чотири храми Китайської Автономної Православної Церкви. Нещодавно влада країни дала дозвіл на те, щоб у православні семінарії Росії для навчання було направлено два студенти.
 
 

Глава болгарських розкольників повернувся
в лоно Церкви
        Синод Болгарської Православної Церкви 11 грудня 2012 р. розглянув прохання т. зв. "Альтернативного синоду" "митрополита Софійського" Інокентія (Петрова) і дозволив йому повернутися у лоно Церкви у сані єпископа Крупниського.
      Це рішення Синод ухвалив після розгляду покаянного прохання "митрополита" Інокентія, яке він направив 2 грудня, і його письмової декларації, в якій він відмовився від усіх санів і титулів, отриманих ним після 1 жовтня 1998 р.
       Про намір повернутися в лоно канонічної Болгарської Церкви "митрополит" Інокентій повідомив невдовзі після смерті Патріарха Болгарського Максима, що настала 6 листопада 2012 р.
 
У РПЦ підготували посібник з оглашення людей, які бажають хреститися
         Відділ релігійної освіти і катехізації Руської Православної Церкви підготував спеціальне видання правил оглашення людей, які бажають хреститися. Видання вийшло у вигляді додатку до журналу "Православна освіта" та рекомендовано для кожної парафії РПЦ.
 


Ювілей Грузинського Патріарха Ілії ІІ
         12-13 січня у м. Тбілісі (Грузія) відбулися урочистості з нагоди 80-річчя від дня народження і 35-річчя Патріаршої інтронізації Святішого і Блаженнішого Католикоса-Патріарха всієї Грузії Ілії ІІ. У них взяли участь представники Української Православної Церкви на чолі із секретарем Предстоятеля УПЦ архієпископом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром.
 
23.01.2013                                                    Підготовлено за матеріалами видання
"Церковна Православна газета"
 
 
Біблійне товариство Сербії на честь 1700-річчя Міланського едикту безкоштовно роздасть 55 тисяч примірників Біблії.
Таке рішення було прийнято 28 листопада 2012 р. на з’їзді представників біблійних товариств, у якому взяли участь перекладачі Святого Письма із Сербії, Хорватії, Словенії, Македонії та Албанії. Акція пройде за фінансової підтримки Біблійного товариства Австралії. На сьогодні Біблія перекладена практично на всі мови світу.
 
Православний собор у Ніцці відзначає сторічний ювілей
Свята на честь сторіччя собору в ім’я святителя Миколая Чудотворця в Ніцці на Лазурному узбережжі Франції почалися 19 грудня 2012 р. урочистим богослужінням. Того ж дня відбулася  церемонія відкриття погруддя цесаревича Миколи Олександровича, сина російського імператора Олександра І. Його встановлено поряд із собором в ім’я святителя Миколая. Історія собору в Ніцці тісно пов’язана із життям і долею цесаревича. Сучасна будівля храму зведена на території колишньої вілли Бермон, де в 1965 р. він помер.
Свято-Миколаївський собор ― найбільший російський православний храм за кордоном, одна з найсвідоміших і найвідвідуваніших визначних пам’яток Ніцци (у 2010 р. його відвідали понад 372 тисячі осіб).
  
Християни є найбільшою релігійною групою у світі
Кількість людей без релігійної належності становить 16% світового населення. Про це свідчить останнє дослідження американського соціологічного центру "Світовий релігійний ландшафт".
Дослідження показало, що існує велика різниця в середньому віці представників різних релігійних груп. Мусульмани та індуси є наймолодшими, тоді як найстарішими виявилися буддисти та іудеї. Середній вік мусульман ― 23 роки, а середній вік іудеїв ― 36 років.
У той же час, християни є найбільшою релігійною групою, яка включає 2,2 млрд. осіб ― 32% світового населення. Наступною найбільшою за чисельністю групою є мусульмани ― 1,6 млрд. (23% світового населення), індусів ― близько 1 млрд. (15% світового населення), а буддистів майже півмільярда ― близько 7%.
Більш ніж три чверті людей без релігійної належності живуть в Азії, переважно у Китаї. Багато з них мають деякі релігійні, або духовні переконання і, можливо, навіть вірять у Бога, але не ідентифікують себе з тією чи іншою конфесією.
 Люди, які сповідують народні, або племінні релігії (африканські, китайські і австралійські аборигени, американські індіанці) становлять 6% світового населення.
В Україні ― 83,8% населення ― християни, 14,7 % ― особи без певної релігійної належності, 1,2% ― мусульмани, а індусів, буддистів та іудеїв по 0,1%.
Дослідження ґрунтувалися на аналізі 2,5 тисячі різних джерел даних включно з переписом населення і демографічними дослідженнями дітей та дорослих у 232 країнах світу за станом на 2010 рік.
24.01.2013.                     Підготовлено  
                                       за матеріалами видання 
                                      "Церковна Православна газета"
 

Немає коментарів:

Дописати коментар